Cykl treningu uwagi słuchowej metodą prof. Alfreda Tomatisa

Diagnoza

Diagnoza w metodzie prof. Alberta Tomatisa polega na wykonaniu testu uwagi słuchowej i lateralizacji słuchowej. Badanie wykonuje się przy pomocy audiolaterometru. Test uwagi słuchowej składa się z badania uwagi słuchowej zewnętrznej, badania uwagi słuchowej wewnętrznej, badania lokalizacji źródła dźwięku, dyskryminacji wysokich dźwięków i testu lateralizacji słuchowej. Badanie poprzedzone jest dokładnym wywiadem, podczas którego zbierane są informacje o rozwoju psychoruchowym dziecka.

Faza bierna

Faza bierna składa się z kilku etapów terapeutycznych. Każdy podzielony jest na kilka lub kilkanaście dni. Długość takiej terapii jest uzależniona od potrzeb pacjenta lub stopnia jego dysfunkcji. Standardowy program trwa ok. 30 dni cyklicznego słuchania przez 1,5h (optymalnie min 3 x w tygodniu). Pomiędzy kolejnymi etapami fazy biernej zalecana jest kilkutygodniowa przerwa.

Faza aktywna

W fazie aktywnej pacjenci angażują się w ćwiczenia wokalne. Osoby powtarzają pojedyncze wyrazy oraz zdania lub czytają i śpiewają do mikrofonu połączonego z elektronicznym uchem. Elektroniczne ucho filtruje i parametryzuje odpowiednio głos i przetworzony wysyła przez słuchawki do uszu pacjenta. W ten sposób pacjent zaczyna słyszeć siebie inaczej, co w konsekwencji prowadzi do zmian w jego głosie i sposobie wypowiedzi.

Lokalizacja

Terapie prowadzę w kilku współpracujących ze mną ośrodkach na terenie Gdańska i okolicach oraz w Pruszczu Gdańskim. Miejsce terapii ustalimy indywidualnie podczas rozmowy telefonicznej. W szczególnych przypadkach dojeżdżam do klienta.

Godziny otwarcia

Godziny prowadzenia terapii są dostosowywane do indywidualnych potrzeb pacjenta i rodzica. Zwykle:

Poniedziałek - Piątek 8.00 - 19.00
Sobota 9.00 - 14.00

Kontakt

Marta - 507 117 954

Ze względu na prowadzone terapie nie zawsze mogę odebrać połączenie - w takim wypadku proszę o pozostawienie wiadomości lub wysłanie sms z prośbą o kontakt.

Email: marta@kontaktuje.pl